Aktuality

RODIČOVSKÉ FÓRUM V PŘÍRODĚ v sobotu 18. 7.2020

Zveme rodiče s dětmi na další rodičovské fórum v přírodě!
V případě „koupacího“ počasí vyrazíme vlakem do Chomutova ke Kamencovému jezeru. Pokud nám počasí koupání nedovolí, vyrazíme s dětmi do Tiských stěn. Dopravu dětem i jejich rodičům uhradíme 

Zájemci, hlaste se nejpozději do 16. 7. na e-mail info@silnarodina.cz. Uveďte vaše jméno, mobil, počet a věk dětí.
Pokyny k výletu obdrží všichni e-mailem nebo sms až 17.7.

Těšíme se na Vás! Petra, Romča a Verča

RODIČOVSKÁ FÓRA  

Rodičovská fóra online pro rodiče dětí se specifickými potřebami stále probíhají každé úterý od 19 hodin přes Skype. 

Od 28. května startujeme „Rodičovská fóra v přírodě“, a to pro celé rodiny, tj. rodiče i s dětmi. Začneme zlehka … čeká nás výlet lanovkou na výletní zámeček Větruše, odtud s dětmi  půjdeme na Vaňovské vodopády. A možná zde najdeme i zakopaný poklad …?! 

Děkujeme všem rodičům a dětem za vaše tipy na výlety … čeká nás až do konce srpna spousta dobrodružství s kamarády po celém Ústeckém kraji! 

A také ještě slíbené odborné vzdělávání pro rodiče! 

Dne 25. června se setkáme na semináři DĚTI NA PRVNÍM MÍSTĚ aneb komunikace a výchova na druhou I.

Bude se jednat o krátkodobý edukační program v rozmezí 4 hodin. Rodičům budou předány základní zásady podporující, efektivní a respektující komunikace. Základními tématy budou emoce, naučené způsoby komunikace, zatěžující prvky komunikace.  Teoretické poznatky budou předávány srozumitelnou formou a budou doplněny praktickými cvičeními. Rovněž bude věnován dostatečný prostor pro diskusi. 

Proto sledujte náš fcb, kde najdete aktuální informace ke všem akcím.

Na setkání s vámi i vašimi dětmi se těší Petra a Verča

Spolek SILNÁ RODINA V DOBĚ CORONAVIROVÉ ….

Stále šijeme roušky a výchovně vzdělávací poradna jede na plné obrátky!
Předali jsme rodičům poukázky na nákup dětských brýlí, dětských botiček a potravinových doplňků v lékárně. Poskytli jsme ve spolupráci s našimi spolupracujícími organizacemi potravinovou pomoc těm, které současná situace nejvíce zasáhla a bez pomoci by se neobešli. Jiným jsme speciální potravinovou pomoc zprostředkovali, především rodičům s dětmi s nařízenou dietou.
Naše zásoby materiální pomoci jsou takřka vyčerpané, ale přesto jsme tu stále pro vás!

VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PORADNA PO DOBU MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ

Děkujeme všem rodičům, kteří se účastní každé úterý našich Rodičovských fór a zároveň využívají naši Výchovně vzdělávací poradnu 🙂

Pojďte se přidat i ostatní!
Nabízíme online konzultace zdarma (Skype, mobil aj.), a dále poskytujeme materiální pomoc rodinám, které se vlivem pandemie COVID-19 dostaly do nepříznivé situace.
Spolupracujeme s dalšími organizacemi, které nabízejí pomoc a podporu celým rodinám, tj. rodinám s dětmi, jednotlivcům, seniorům.

Termín konzultace lze domluvit na e-mailu: info@silnarodina.cz nebo tel. 724 992 772 (přednostně mobil).

Reagujeme na současnou situaci a potřeby rodin. Nabízíme pravidelné (denně) online poradny pro rodiče s dětmi. Rodiče s námi mohou konzultovat výchovné situace, se kterými se setkávají, ale i rodinnou situaci z důvodu zmírnění negativních dopadů na dítě. Mohou konzultovat výchovně-vzdělávací specifika svých dětí, volbu vhodných vzdělávacích metod s přihlédnutím k individuálním potřebám dítěte. Součástí online poradny je i poradenství v doučování či samotné doučování dětí, které může být náročné např. pro rodiče dětí se specifickými potřebami.

Aktivity jsou podpořeny Nadací ČEZ v rámci grantu Krizová pomoc 2020. 

VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ PORADNA PO DOBU MIMOŘÁDNÝCH OPATŘENÍ

Po dobu mimořádných opatření nabízíme online konzultace zdarma (Skype, mobil aj.). Termín konzultace lze domluvit na e-mailu: info@silnarodina.cz nebo tel. 724 992 772 (přednostně mobil).

Reagujeme na současnou situaci a potřeby rodin. Nabízíme pravidelné (denně) online poradny pro rodiče s dětmi. Rodiče s námi mohou konzultovat výchovné situace, se kterými se setkávají, ale i rodinnou situaci z důvodu zmírnění negativních dopadů na dítě. Mohou konzultovat výchovně-vzdělávací specifika svých dětí, volbu vhodných vzdělávacích metod s přihlédnutím k individuálním potřebám dítěte. Součástí online poradny je i poradenství v doučování či samotné doučování dětí, které může být náročné např. pro rodiče dětí se specifickými potřebami.

RODIČOVSKÁ FÓRA

Milí rodiče, pokud máte doma dítě se speciálními potřebami ve vzdělávání, přijďte za námi na rodičovská fóra. Budeme sdílet zkušenosti s procesem vzdělávání našich/vašich dětí.

Aktuální termíny sledujte zde, případně na našem FB – Spolek SILNÁ RODINA.

Těšíme se na Vás. Petra a Verča

S ohledem na současná hygienická doporučení a s tím související i potencionální neúčast rodičů na veřejných akcích RUŠÍME FÓRUM, KTERÉ SE MĚLO USKUTEČNIT 10.03.2020.
Omlouváme se a budeme se těšit na další shledání v dubnu. Petra a Verča

VZDĚLÁVACÍ KURZY, WORKSHOPY

Těšíme se na možnost realizovat další kurzy pro rodiče, snad nám to situace brzy umožní … nyní alespoň vzpomínka na poslední dva kurzy Silní rodiče – Silné děti®. Jeden jsme vedly jako lektorky v Centru pro celou rodinu v Teplicích, druhý v Centru pro rodinu Ovečka v Ústí nad Labem (zde za Verču zaskočila Jiřka Gasserová).

KURZ SILNÍ RODIČE-SILNÉ DĚTI®

  • v Teplicích začínáme 10.10.2020
  • v Ústí nad Labem začínáme 11.10.2020

Vzdělávací workshop pro rodiče

26.09.2019 17:00 – 19:00

v Ústí nad Labem, Vaníčkova 9 (bývalá Budvarka)

Také u vás někdy vítězí emoce nad rozumem a chtěli byste to změnit? Pak přijďte mezi nás, budeme si povídat více o nás rodičích než o našich dětech. Seznámíme vás s možnostmi dlouhodobých vzdělávacích kurzů na posílení rodičovských kompetencí.

Zábavné a tvořivé odpoledne pro děti a jejich rodiny

11.9.2019 od 16:00 hodin

u Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem

Spolek SILNÁ RODINA ve spolupráci se Sítí pro rodinu, z.s. pořádá tvořivý workshop – výrobu klobouků a čelenek z papíru – klobouky do každé rodiny a pro každou příležitost. Dále retro hry – hry, které hráli maminky a tatínkové ve svém dětství a které jejich děti možná ani neznají. Odtrhněte na chvíli své děti od počítačů, tabletů a mobilů a přijďte si užít společně strávený čas.

Rodiče zavzpomínají na své dětství, kdy skákali gumu nebo panáka, hráli „Cukr, káva, limonáda“, na slepou bábu, „Honzo, vstávej“, cvrnkali kuličky. Vzpomínáte na vytváření obrázků spojováním čísel nebo vybarvování obrázků podle různých symbolů v denním tisku? A co třeba lodě nebo město-jméno-zvíře-věc?

Přesunout se na začátek